Proč máme různé pohledy na 2 stejné lidi

28.07.2018

2 lidé, 2 různé pohledy


  • Proč vyhledáváme společnost lidí, kteří o tu naši nestojí nebo stojí až se jim to hodí?

  • Proč nejsme raději ve společnosti lidí, kteří tu naši mají rádi a podle toho se k nám chovají?

Je to protože vnitřně toužíme zjistit proč nejsme stejně přitahováni lidmi, kteří nás odmítají. Co je ukrytého vnitru každého z nich a co by jsme mohli objevit. Je v naší přirozenosti hledat něco, co je schované, hledat a nacházet tajemství a dívat se za závěs soukromí. Jakmile nám někdo jednou dopřeje krok do jeho kruhu neznáma, ikdyby dlouho nepřicházel další, dobrovolně z kruhu nevystoupíme. Bude nás lákat poznání onoho tajemna, které nás drží dostatečně daleko a zároveň tak blízko. Chceme vědět víc a přijít té záhadě na kloub.


Ne nadarmo, ikdyž dětinsky jsme na začátcích vztahů tajemní, s odpovědí na zprávu čekáme na vhodnou dobu a se svěřováním svých pocitů nejsme zcela upřímní. Zkrátka máme rádi tajemství a stejně tak nějaké uchováváme.


U lidí, kteří jsou k nám upřímní a zcela otevření již nemáme co objevovat, a tak nás daný člověk neláká, nebaví nás jeho přítomnost, protože je "hloupě" předvídatelný. Ale je to doopravdy tak? Je takový člověk doopravdy hloupý nebo se jen snaží změnit postoj uzavřených a nevěřících lidí tím, že on sám bude jiný? Bude otevřený a upřímný, víme, že nám kdykoliv pomůže a bude tu pro nás. Opravdu jsou tedy lidé zahaleni do závěje tajemna pro nás tak důležití, že jimi nahradíme místo, které na začátku obsadili lidé, kteří si ho doopravdy zasloužili?

Na tuhle otázku by jsme si každý měli odpovědět sám, protože někoho zkrátka baví vyhledávat společnost lidí, u kterých musí bojovat za jejich pozornost, ale kteří jim nikdy nebudou naslouchat, ani je brát vážně. Protože kdo by také bral vážně člověka, který se zběsile žene za druhým aniž by o to dotyčný stál. Možná by jsme se měli zamyslet, co nám takoví lidé dali, čím nám byli ku prospěchu. A nemusí se jednat o materiální věci, stačí jestli nám daný člověk někdy doopravdy naslouchal, jestli myslel na nás a naše potřeby nebo permanentně upřednostňuje ty své.


Jednou by jsme se měli zastavit a zeptat se sami sebe zdali se máme rádi.


Předpokládám, že každý z nás se má rád a sám sobě přeje jen to nejlepší. Tak proč to sabotovat společností lidí, kterým jsme nejspíš lhostejní a kteří v nás vytvářejí pocit, že jsme k ničemu a nestojíme ani za to, aby nás k sobě pustili blíž.


S takovým pocitem se smiřujeme velmi těžce a zanechává v nás hlubokou ránu v podobě nízkého sebevědomí a nechutenství k sobě samým.

A takové jednání si nezaslouží nikdo z nás, zasloužíme si být obklopováni lidmi, kterým na nás a našem názoru záleží. Stejně tak ale i my musíme naslouchat druhým, být tu pro ně, ikdyž se nám to zrovna nehodí a vnímat je jako lidské bytosti a ne jen přeháňku, kterou musíme přetrpět než zase odejde.


"Přátelství nikdy nezklame, zklame pouze člověk v něm"


Katka_H