Nevěra, je otázkou pouze mužů?

27.06.2018

Každý jsme se už jistě setkali s nevěrou, ať už potkala lidi okolo nás nebo nás samotné. Všichni víme jak to bolí a jak se takovým škobrtnutím dokáže narušit něco, co jsme roky budovali. Někdy je člověk nevěrný pouze z rozmaru a nudy. Někdy jsou nevěrou provázené problémy ve vztahu, nespokojenost a neschopnost si věci říct narovinu. O upřímnosti a otevřenosti jsem psala již o článek dříve. A někdy je nevěra provázená city a je známkou končícího vztahu. Taková nevěra je nejtrpčí. Nejvíce bolí, protože víme, že jsme toho druhého ztratili nadobro. Není cesty zpět a my se musíme vypořádat s bolavou prázdnotou, kterou v nás někdo zanechal. 


Jak je to ale s nevěrou u mužů a jak u žen?


Jsou snad muži vystaveni většímu pokušení a jejich od přírody slabá vůle je pro ně neustálým zkoušením jak vztahem projdou?


Jeden můj blízký přítel mi řekl, že to mají muži jinak. Že to mají těžší. Neustále jsou ve střehu a jejich senzory se rozsvítí pokaždé, když vidí ženu. Ať je více nebo méně pěkná. Plnoštíhlá, hubená nebo vyzáblá. Senzor je nonstop zapnutý. Člověk by je i politoval.


Teď se na to podívejme z druhé strany.

Ne jedna z mých zadaných kamarádek mi barvitě vykládala o muži, kterého zrovna potkala.

,,Znáte ty chlapy v hospodách jak se vyjadřují o dobře stavěné a bohem odbařené ženské?" U příběhu mých kamarádek na tom nebylo nic jiného, pouze u toho nežgrindaly.

Muži i ženy byli obdařeni sexuálním apetitem, někteří více, někteří méně. Ale byli. Stejně tak jako znám spousty žen, které o svém sexuálním životě a apetitu nemluví, tak ženy, které se neostýchají projevit touhy v plné své kráse. Stejné je to u mužů. Ne všichni se narodili proto, aby zaseli sémě všude kam vítr doletí. Ženy jsou jen zdrženlivější v tak ožehavých tématech na veřejnosti. Samy mezi sebou si řeknou vše, ale jakmile se v jejich přítomnosti objeví i muž, málokdy se doslechnete stejného projevu jako to bývá u většiny pánů. A to proto, že přeci jen ženy na této planetě zastávají něžné pohlaví stále doufající v romantický a láskou naplněný vztah. Jen jsme se jako pohlaví rozdělili ne jen na ženy a muže, ale na lidi, kteří jsou něžnější, rozumnější, chápavější, otevřenější a na druhé straně uzavřenější, silnější, radikálnější a emočně stabilnější.

Ale všichni víme, že to tak úplně není pravda a není tomu tak vždy. Známe plno vůdčích, silných a emancipovaných žen a naproti tomu citlivé, laskavé a po rodině toužící muže.

Po světě chodí spousta různých lídí, s jiným vyznáním, barvou pleti a orientací. Ale ať už si to přiznáme nebo ne, všichni v konečném důsledku toužíme po něčí náruči, na konci dne si sednout vedle známé tváře a říct jaký jsme měli den, sdílet naše starosti i radosti. A ať už jsme začali jako samostatné jednotky mířící v kariérním žebříčku co nejvýš, za pár let budeme chtít někoho s kým se o ten úspěch podělíme.


A tady je odpověď na otázku
Je nevěra pouze otázkou mužů?


Je otázkou slabých jedinců. Otázkou a možností volby. Není rozdíl mezi mužem a ženou. Je rozdíl mezi slabým a silným jedincem, který ve slabé chvilce podlehne nebo odolá.
Ať už je Váš vztah jakkoliv narušený, pokuste se nejprve napravit co je rozbité. Pokud již vztah nefunguje, neubližujte druhému kvůli svému chtíči, protože jednoho dne můžete stát na místě svého podvedeného partnera a sami zakusíte jak hořké a bolestivé je, když Vás podvede milovaný člověk.


Proto jednejte s lidmi vždy narovinu ať už je pravda jakkoliv tvrdá, protože bez přiznání a po čase i následného odpuštění se nebudete nikdy moci posunout dál.


Katka_H