Lidé co nám zmizí ze života, se neustále vracejí

30.04.2018

Napadlo Vás už někdy, že lidé, kteří nám projdou životem a odejdou, jsou nahrazováni těmi stejnými? Jako by nám osud dával šanci udělat "to lépe". Pokud se stane, že nám životem projde někdo s kým jsme to úplně nezvládli, udělali něco špatně my nebo on, jednoznačně jsme neurčili jak by se měl vztah nadále vyvíjet, ať už partnerský, kamarádský nebo pracovní, pokud zůstaly jisté věci nedořešené, osud nám bude stejné lidi házet zpět do života jako bumerang dokud si neuvědomíme, že by jsme to právě teď měli udělat jinak, že by jsme to právě teď měli změnit.


Povím Vám příběh jedné ženy, které se do života vraceli stejní muži. Ale nešlo o vztahy milostné nýbrž pracovní.

,,Pracovala jako servírka v jedné Pražské kavárně a jelikož byla velmi atraktivní, netrvalo to dlouho a majitel ji začal projevovat náklonnost. Ze začátku to nebylo nic vážného, pár ledabylých úsměvů a zpráv. Časem se ale jeho náklonnost začala prohlubovat, její zůstávala u zdvořilostních odpovědí. On ji nabídl lepší pracovní místo za lepší peníze. Musela si vybrat. Odejde nebo bude nadále udržovat z její strany platonický vztah, který by ji ale značně omezoval ať už v zaměstnání, tak v navazování vážného vztahu s jakýmkoliv mužem, který by ji vstoupil do života. Vybrala si svobodu, a tak dala výpověď. Vztah s ním ale úplně neukončila, občas si napsali, po čase se i znovu sešli. Něco na něm ji zkrátka jistým způsobem přitahovalo. Zanedlouho si ona našla přítele. Jak už to u párů chodí, se vším se mu svěřila. Přítel ji radil, že by mu měla jednoznačně říct jak celý vztah ona vidí, že je pouze platonický a nemá budoucnost. Ona s ním přerušila veškeré styky, ale nikdy jednoznačně neřekla jak to cítí a že z její strany není vztah reálný.

Uplynul asi rok, za celou dobu se neviděli, nenapsali si žádnou zprávu, mohla to tedy považovat za uzavřené.

Po roce se začala ucházet o novou práci asistentky brand managera, kde ji pod své křídlo dostal muž ve středních letech, stejně jako již zapomenutý majitel oné kavárny. Na rozdíl od něj byl pán velmi hodný a profesionální. Až do jisté chvíle... Opět se musela vypořádat se stejným scénářem jako před rokem. Vše probíhalo stejně, nedala jasně najevo co chce a co se jí nelíbí. Až do jistého dne, kdy spolu měli odjet do Německa na prezentaci o spolupráci na rozvoji značek. Věděla, že musí něco udělat, něco zásadního, protože být na hotelu dva dny s člověkem, o kterém víte, že má s Vámi úmysly jak vytržené z červené knihovny a pro Vás je to opět pouze pracovní vztah, už se nedalo jen tak přejít. Nehledě na to, že atmosféra mezi nimi byla neustále napjatá, a tak se rozhodla. Čekala na něj před domem se sbalenou taškou, odhodlaná nastoupit a přehlédnout veškeré romantické úsměvy a lichotky na cestě za prací, která ji tak bavila. V poslední minutě se ji odehrál celý uplynulý rok před očima a ona z auta vystoupila.


Řekla mu, že si váží a děkuje za vše co ji naučil a předal, ale že on ji nikdy nebude brát jako rovnocenného kolegu a nikdy se na ni nebude dívat pouze tak jako ona na něj. Otočila se, odešla a už se více neviděli."

Možná si říkáte, které hezké ženě se tohle nestalo, ale každý máme tu svou životní cestu jinak připravenou, s jinými úskalími a nástrahami a ač můžou být někdy podobné, pro každého z nás jsou tyhle životní situace jinak důležité a taky mnohem důležitější to jak se s nimi vypořádáme. Protože někomu se do života může vrátit bumerang v podobě partnera, který dělá stejné a pro něj zásadní chyby, a tak zrovna tento životní milník má velkou důležitost, aby se už pro jednou a navždy vyřešil. Je mnoho krásných žen, kterým jsou projevovány náklonnosti od šéfů, majitelů a nadřízených, ale už jen pár, pro které je důležité, aby se s tím dokázaly vypořádat, aby tak mohl jejich život pokračovat na novém nepopsaném listě, na kterém je nebude nikdo a nic omezovat v jeho psaní. Pro někoho jsou to bývalí partneři nebo kamarádi. Pokud se necháme ve vztahu ponižovat, ubližovat si nebo nejednáme tak jak by jsme ve skutečnosti chtěli, jen z důvodu, že nám to člověk vedle nás neumožní, vždy se nám to vrátí jako bumerang, aby jsme mohli minulost napravit a konečně být spokojeni.

Podívejte se okolo sebe, jestli zrovna vedle Vás nestojí někdo, kdo už Vám životem jednou prošel a zkuste zjistit z jakého důvodu tu je. Protože někdy tu jisté věci jsou ani o nich nevíme. Nevíme že by jsme měli něco napravit nebo naopak by to měli udělat lidé okolo nás, aby jsme byli konečně šťastní, i přesto, že si myslíme, že jsme. Většinou jsou totiž takové neduhy velmi hluboko v nás, proto se tak těžko hledají a léčí.


Katka_H