Jak se dostat na vrchol

15.07.2018

Každý se může dostat na vrchol úspěchu, ale ne všichni na ten stejný.


Pokud si vrcholný úspěch představíme jako horu, těžko by se nám lezlo na tu stejnou.

A ikdyby se nám to povedlo, bylo by těžké se na ni udržet, protože míst pro ty nejlepší není mnoho.

Někdo zůstane těsně pod vrcholem, a to je také velký úspěch. Ne každý má ambice šplhat až k nebesům. A to je v pořádku.

Každý máme priority jinak nastavené. Někdo se snaží šplhat na vrchol kariérního žebříčku, někdo na vrchol své nejlepší verze v podobě zdravého a dobře vypadajícího těla, někdo zase na vrchol nejlepšího přítele a partnera a někdo být zkrátka dobrým člověkem a nebo nejlepší matkou.

Každý vidíme svůj vrchol jinak a v jiných sférách. Neměli by jsme se proto poměřovat s ostatními, kteří nemají stejné cíle a být nešťastní, že nedosahujeme stejných výsledků. Měli by jsme se snažit vyrovnat lidem, kteří jsou na stejné hoře vysoko před námi a jejich cesta dává nějaký smysl. Jsou to lidé, kteří na sebe mohou být hrdí, pokud se tak vysoko dostali poctivě, tvrdou pílí a dřinou. K takovým lidem by jsme měli vzhlížet a snažit se jim vyrovnat, protože právě takoví lidé jsou pro nás tahouni, takoví lidé jsou naší "mrkví", naší inspirací a nakopávačem při nevůli vše zahodit.


Zcela jistě také všichni víme, že se na vrchol nedostane každý nebo se tam udrží jen velmi krátce. Jsou zkrátka lidé, kterým jejich životní norma stačí a také lidé, kteří ať už mentálně nebo fyzicky na vrchol velmi těžko dosáhnou. Jenže takoví lidé se selektují velice těžko, protože nikdy nemůžete vědět, co se v lidech okolo Vás ve skutečnosti skrývá. Mnohdy to nevědí ani oni sami. Je těžké probojovat se až na vrchol jen za pomocí vlastních sil. Pokud to někdo dokáže, většinou pro něj není problém se také na vrcholu udržet. Dost často v sobě lidé skrývají potenciál, který ale nikdy nevyužijí jen kvůli tomu, že neměli dostatečnou podporu. Pokud ve Vás doopravdy věří alespoň jeden člověk, je to dostatečný počet lidí na to, aby se Vaše sny začaly měnit v realitu.


Možná si říkáte, že nejste ničím nadaní ani talentovaní. To ovšem není pravda. Jen jste dostatečně potenciální talent nerozvíjeli. Nesnažte se hledat to, v čem jste dobří. Hodně z Vás by mi řeklo, že v ničem nevynikají a nevědí na co se zaměřit. Hledejte to, co máte rádi. Zamyslete se nad tím co doopravdy rádi děláte a ať už Vám daná činnost jde více nebo méně, vždy ji můžete procvičovat, aby Vám šla lépe. Každému jdou od narození různé činnosti více od ruky a někdo se to zkrátka ještě nenaučil. Ale vše je jen o technice a procvičování.

Kdo řekne obéznímu člověku, že nikdy nebude soutěžit jako kulturista, má pravdu? Určitě ne, vše je jen o vůli a vytrvalosti.


Pokud Vám někdo řekne, že se v životě nenaučíte hrát na klavír, má pravdu?

Pokud budete pravidelně trénovat s dobrým učitelem, půjde Vám to rychle. Pokud budete trénovat sami, půjde Vám to pomaleji, ale časem se to zkrátka naučíte.


Když Vám někdo řekne, že se nenaučíte spravovat webové stránky, ač je to pro Vás na začátku jakkoliv složité, dříve nebo později se to prostě naučíte.


A tak je to naprosto se vším. Pokud u jakékoliv aktivity nevydržíte a při pár nezdarech to ihned vzdáte, nemůžete se zlobit ani na mě, protože jsem řekla, že to jde, ani na lidi okolo Vás, protože Vás "nesmyslně" podporovali.


Můžete se zlobit pouze na sebe, protože jste dostatečně dlouho nevydrželi.
Každý má cílovou pásku na jiném kilometru. A vy nikdy nezjistíte jak daleko je, pokud s během ustanete dříve než by jste zahlédli alespoň záblesk cíle.


Občas jsou cesty úspěchu náročné. Většinou ale věci, které nám jdou velmi lehce a není potřeba velkého snažení, většinou má takové věci každý, a proto ztrácejí na hodnotě. A v konečném důsledku vlastně ani za tu námahu nestojí.


Každý má v sobě talent. Je to jako se semínkem, které chcete zasadit. Už je pouze na Vás jak dobře se o něj budete starat a pravidelně ho zalévat. Zdali ho ponecháte hluboko v zemi nerozkvetlé a nebo mu pomůžete klíčit.


Když budete zalévat talent stejně jako květinu, tak Vám poroste a bude vzkvétat. Ale když se o ni nebudete starat, tak uvadne a nakonec umře.
Musíte ji pečlivě opatrovat. Každý den po malých dávkách ji ošetřovat a plnit různými přísadami. Ale nikdy ji toho nesmíte dát příliš, protože i květina, která se přelije může umřít.


Už je jen na Vás kolik vody (vědomostí) do ní budete přilévat. Podle toho Vám bude vzkvétat a až uzraje, potom budete moci sklízet její plody.


Udržet si balanc, znamená nikdy nezastavovat 


Katka_H